مقاله: پارک ملی جاسپر (کانادا)

به گزارش هدا بلاگ، راحت ترین راه برای مسافران تور کانادا برای گشت و گذار در پارک، استفاده از اتومبیل شخصی یا کرایه ای است. البته در موقع رانندگی به خصوص در زمان غروب و طلوع آفتاب مراقب حیوانات باشید، چرا که در این زمان فعال تر از باقی ساعت های روز هستند. شما می توانید در مسیرهای متعددی در پارک ملی جاسپر پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید. برخی از مسیرها برای اولین بار به وسیله حیوانات وحشی ساخته شده اند و بعد از آن توسط اولین انسان ها در این سرزمین شامل ملت اولیه، تاجران خز، جستجوگران و ماجراجویان استفاده شده اند. حدود 1000 کیلومتر مسیر و 82 محل چادر زدن و اردوگاه در این پارک وجود دارد. توصیه می کنیم در سفر خود حداقل یک نیم روز را برای دیدن شهر جاسپر و چندین روز را برای گشت و گذار در داخل پارک کنار بگذارید.

مقاله: پارک ملی جاسپر (کانادا)

طبیعت پارک ملی جاسپر شامل کوهستان های خشن، دره ها، یخچال های طبیعی، جنگل ها، چمنزارهای کوهستانی و رودخانه هایی است که در امتداد دامنه های شرقی کوهستان های راکی در غرب استان آلبرتا کشیده شده اند. پارک ملی جاسپر در سال 1907 تاسیس شد تا از حیات وحش باقی مانده در این بخش از کشور محافظت کند. به خاطر گستردگی گونه های جانوری و گیاهی در اینجا، پارک ملی جاسپر به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. این پارک منزلگاه 70 گونه از پستاندارانی است که سلامت و بقایشان به وجود این پارک گره خورده است؛ به همین خاطر است که مسافران تور کانادا و تمامی بازدیدکنندگان باید سعی کنند در بازدیدشان از این مجموعه بی نظیر طبیعی، کمترین مزاحمت را برای ساکنین همیشگی پارک داشته باشند.

شهر جاسپر در محل تقاطع بزرگراه های شماره 16 و 93 قرار گرفته است. نزدیک ترین فرودگاه ها به این پارک، فرودگاه های ادمونتون و کلگری با تعداد زیادی از پروازهای داخلی و بین المللی هستند. راحت ترین راه برای مسافران تور کانادا برای رسیدن به پارک ملی جاسپر، کرایه اتومبیل از محل این فرودگاه ها است. البته گردشگران می توانند با استفاده از شبکه راه آهن و قطارهای شرکت های VIA Rail و Rocky Mountaineer هم خود را به پارک برسانند.

منبع مقاله: پارک ملی جاسپر (کانادا)

انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3281

به "مقاله: پارک ملی جاسپر (کانادا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: پارک ملی جاسپر (کانادا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید