مهلت اقامت پناهجویان سوری در آمریکا تمدید شد

به گزارش هدا بلاگ، دولت جو بایدن، رییس جمهوری جدید آمریکا روز آدینه مهلت تعلیق اخراج چندین هزار مهاجر و پناهجوی سوری از ایالات متحده را تمدید کرد.

مهلت اقامت پناهجویان سوری در آمریکا تمدید شد

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امنیت داخلی آمریکا بیان کرد برنامه حفاظت موقت از 6700 شهفرایند سوری واجد شرایط تمدید می گردد.

بنا بر اعلام سرپرست این وزارتخانه، برنامه جلوگیری از اخراج پناهجویان و مهاجرانی که از سوریه به آمریکا آمده اند، تا سپتامبر 2022 تمدید می گردد.

هدف از اجرای این برنامه حمایت از پناهجویان و مهاجرانی است که نمی توانند به دلایل مختلف امنیتی و درگیری نظامی، به کشور خود بازگردند.

افراد مشمول این برنامه می توانند برای یک مدت تعیین، به صورت قانونی در آمریکا بمانند.

دولت دونالد ترامپ قصد داشت پناهجویان سوری و کسانی که از آمریکای مرکزی وارد ایالات متحده می شوند را از شمول این برنامه خارج کند.

با این حال رییس جمهوری سابق آمریکا، که برای رسیدن به هدف خود با چالش های قانونی روبرو شده بود، دو بار اجرای این برنامه را تمدید کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا، نخستین ساعات حضورش در کاخ سفید را با لغو اقدامات مهاجرتی دونالد ترامپ شروع کرد. بایدن فرمان اجرایی ترامپ مبنی بر ممنوعیت سفر از کشورهای مسلمان را لغو کرد و ساخت دیوار در مرز مکزیک را متوقف کرد.

بایدن برنامه های بلندپروازانه مهاجرتی را در کمپین انتخاباتی خود مطرح نموده بود که شامل تصویب قانون جامع مهاجرتی جدید و حفظ برنامه های یاری به مهاجران ساکن در ایالات متحده است.

هر چند گفته می گردد که لغو فرمان های اجرایی لزوما به تغییر منجر نمی گردد و گاهی اجرای شرایط جدید زمان بر است، اما به نظر می رسد درباره محدودیت سفر مسلمانان شرایط ساده تر باشد، چون جو بایدن به وزارت امور خارجه دستور داده که فرایند صدور ویزا برای اتباع کشورهایی که با فرمان ترامپ تحت تاثیر قرار گرفته بودند را شروع کند.

برنامه دوران اوباما مربوط به جلوگیری از اخراج بچه هایی که وارد ایالات متحده می شدند که بچه ها مهاجر بدون مدرک را حمایت می کرد از سال 2017 توسط دونالد ترامپ متوقف شد. هرچند که دیوان عالی مقابل کوشش ترامپ برای سرانجام دادن به این برنامه ایستاد، اما دولت او این برنامه را محدود کرد. بایدن فرمانی برای حفظ این برنامه امضا کرد و آن را به وزارت امنیت داخلی ارجاع داد.

بایدن همچنین در حال آماده سازی لایحه مهاجرتی است که اختیارات رئیس جمهور برای صدور محدودیت ها را کاهش می دهد. به گفته مقامات جدید کاخ سفید، بر اساس این لایحه همچنین به مهاجراتی که مدارک هویتی ندارند و در آمریکا زندگی می نمایند یاری می گردد، سامانه مهاجرت آمریکا مدرن سازی می گردد، روی فناوری مرزی سرمایه گذاری صورت می گیرد و به مرکز آمریکا یاری می گردد.

بایدن همچنین ساخت دیوار در مرز مکزیک را که میلیون ها دلار صرف آن می شد را لغو کرد. با صدور فرمان اضطراری ترامپ، از سال 2017 حدود 15میلیارد دلار برای ساخت 738 مایل دیوار مرزی از صندوق های مختلف تخصیص داده شد.، ایسنا

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2440

به "مهلت اقامت پناهجویان سوری در آمریکا تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت اقامت پناهجویان سوری در آمریکا تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید