مهلت 3 ماهه ترامپ به تیک تاک

به گزارش هدا بلاگ، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دستوری جدید صادر کرده است تا فشار های بر تیک تاک و شرکت بایت دنس که مالک این پلتفرم است، شدت یابد.

مهلت 3 ماهه ترامپ به تیک تاک

رئیس جمهوری آمریکا با صدور دستوری جدید فشار خود بر شرکت چینی بایت دنس، صاحب پلتفرم تیک تاک را تشدید کرده است. ترامپ به این شرکت 90 روز فرصت داده، داده های تمامی کاربران تیک تاک در آمریکا را حذف کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دستوری جدید صادر کرده است تا فشار های بر تیک تاک و شرکت بایت دنس که مالک این پلتفرم است، شدت یابد.

طبق این دستور که شامگاه جمعه 24 مرداد (14 اوت) صادر شد، شرکت بایت دنس 90 روز فرصت دارد تا تمامی معاملات خود در آمریکا را که در ارتباط با تیک تاک است، بفروشد و این بخش از سرمایه هایش را از ایالات متحده خارج کند.

بایت دنس همچنین فراخوانده شده است تا در طی این مهلت 90 روزه، داده های تمامی کاربران تیک تاک در آمریکا را نابود کند. ترامپ در فرمان خود شرح داد، اسناد و مدارک معتبر او را به این نتیجه رسانده که شرکت بایت دنس می تواند دست به اقداماتی بزند که امنیت ملی ایالات متحده را به خطر اندازد.

تیک تاک در آمریکا به این متهم شده که قادر نیست امنیت داده های کاربران این برنامه را تضمین کند.

تیک تاک به نوبه خود اتهام مقامات آمریکا مبنی بر اینکه اطلاعات کاربران را با دولت چین در میان می گذارد، رد کرده و تآکید کرده که اقداماتی را به منظور جلب نظر آمریکا انجام داده است، از جمله منتقل ساختن سرور ذخیره داده های کاربران آمریکایی به آمریکا و اعلام برنامه ای جهت استخدام 10 هزار کارمند کانادایی.

ترامپ به تازگی هم در یک فرمان مجزا انجام هرگونه معامله شرکت های آمریکایی و شرکت بایت دنس را در مهلت 45 روز بعد از صدور فرمان ممنوع ساخته بود.

ترامپ، اما در عین حال گفته است که از مذاکرات شرکت مایکروسافت در راستای خرید تیک تاک پشتیبانی می کند. مایکروسافت در حال حاضر سرگرم انجام مذاکرات با شرکت بایت دنس بر سر خرید تیک تاک در آمریکا و چندین کشور دیگر جهان است.

تیک تاک اعلام کرده که با توسل به راه های قانونی با تهدید های مربوط به ممنوعیت این برنامه مقابله خواهد کرد. تیک تاک در آمریکا حدود 175 میلیون کاربر دارد که بیشتر آن ها را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند.

منبع: دویچه وله

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1362

به "مهلت 3 ماهه ترامپ به تیک تاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 3 ماهه ترامپ به تیک تاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید