مهم ترین راهکار شناسایی و درمان زودهنگام بیماران کرونایی

به گزارش هدا بلاگ، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، بر ضرورت اقدامات درمانی و مراقبتی از بیماران کرونا در کمتر از 24 ساعت تاکید کرد.

مهم ترین راهکار شناسایی و درمان زودهنگام بیماران کرونایی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد مهدی گویا، با بیان اینکه اجرای طرح های غربالگری نقش مؤثری در کنترل بیماری کرونا دارد، شرح داد: باید با گسترش خدمات آزمایشگاهی و اعلام نتیجه تست در کمتر از 24 ساعت، در کوتاه ترین زمان، بیماران از اقدامات درمانی و مراقبتی برخوردار شوند.

وی گفت: پزشکان و مراقبین سلامت فعال در مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته باید به طور مستمر با جدیدترین و به روزترین اطلاعات و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی آشنا شده و بر اساس آن عمل کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با تاکید بر اینکه باید با حمایت همه جانبه درون و برون سازمانی خدمات رسانی به شکلی ارائه گردد که از ارجاع بیماران کووید 19 به مراکز درمانی جلوگیری گردد، خاطر شأن کرد: اجرای برنامه های غربالگری در حوزه بهداشت مهم ترین راهکار در شناسایی زودهنگام بیماران و جلوگیری از انتقال به مراکز درمانی است.

گویا ارائه خدمات به صورت سرپایی در مراکز درمانی را یکی از سیاست های وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: در صورت بستری شدن بیمار در مراکز درمانی باید با انجام مراقبت های تیمی از انتقال وی به بخش های مراقبت های ویژه و در نهایت نیاز بیمار به دستگاه ونتیلاتور تا حد ممکن کاهش یابد.

وی با بیان اینکه اپیدمی های طولانی مدت موجب فرسودگی کادر درمانی می گردد، اظهار کرد: سیاست های استراحت های ساعتی، روزانه و هفتگی خادمان سلامت باید مورد توجه قرار گیرد تا از خستگی و فرسودگی نیروی انسانی جلوگیری گردد.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1248

به "مهم ترین راهکار شناسایی و درمان زودهنگام بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین راهکار شناسایی و درمان زودهنگام بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید