نوآوران و صاحبان ایده در حوزه آب و خشکسالی شناسایی می شوند

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب ، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای عبور از این چالش مهم در کشور درصدد برآمده است تا همکاری های خود را با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان بیشتر کند. این کار دسترسی به ایده های نوآورانه و فناورانه موجود در این مراکز را تسهیل می نماید.

نوآوران و صاحبان ایده در حوزه آب و خشکسالی شناسایی می شوند

ایده های خلاقی که تجاری سازی و اتصال آنها به بازار می تواند ایران را در گذر از این بحران یاری کند. به همین علت یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری در این حوزه، حمایت از ایده هایی است که در شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها و مراکز پژوهشی غالبا به فراموشی سپرده می شوند و مجالی برای بروز نمی یابند.

این کار با به کارگیری منابع، ظرفیت های تخصصی انسانی و سایر امکانات موجود در کشور در بخش های دولتی، غیردولتی، دانشجویی، نخبگان و انجمن های علمی سرعت گرفته است.

هماهنگی و هم افزایی با سایر ستادها برای تقویت فعالیت های اولویت دار بین رشته ای و حمایت از ارتقاء سطح علمی و فناوری در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی برای کسب مقام نخست منطقه و دستیابی به صندلی شایسته جهانی بر اساس اهداف نقشه جامع علمی کشور هم در این حوزه یاری کننده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3202

به "نوآوران و صاحبان ایده در حوزه آب و خشکسالی شناسایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوآوران و صاحبان ایده در حوزه آب و خشکسالی شناسایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید