نگرانی از کرونای هندی در 3 استان

به گزارش هدا بلاگ، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن تشریح شرایط بیماری در کشور و مراجعات کرونایی به بیمارستان ها، گفت: از آنجایی که لود بالایی از بیماران بدحال در موج چهارم اپیدمی در ICU ها بستری شدند، توسعه ریوی بیماری امکان یاری رسانی به بیمار را عملی نمی کند، به همین علت این بیماران فوت نموده و می بینیم که آمار های روزانه فرق دارد.

نگرانی از کرونای هندی در 3 استان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، مسعود مردانی با اشاره به شرایط کرونا در کشور و شرایط مراجعات به بیمارستان ها، گفت: مراجعین نو مبتلا به کرونا به بخش های بیمارستانی به طور چشمگیری کاهش یافته است و خوشبختانه تخت های ای سی یو عمدتا اشغال نیستند و تخت های خالی به مقدار زیاد وجود دارد. مقدار مرگ و میر هم به تدریج در حال کاهش است.

وی اضافه کرد: البته به جز استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان که چند شهرستان شرایط قرمز دارند و بعلاوه یک شهر در کرمانشاه، بقیه شهر های کشور در شرایط نارنجی یا زرد قرار دارند. امید داریم که شهر هایی که در شرایط نارنجی قرار دارند، به سمت زردشدن رفته و شهر های زرد هم بالاخره برای اولین بار به سمت شهر سفید تغییر پیدا نمایند.

مردانی درباره شناسایی جهش های نو کرونا در کشور هم گفت: متاسفانه در حال حاضر مشکل عمده در استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان نگرانی از بروز ویروس جهش یافته هندی است؛ بنابراین باید مواظب باشیم که این ویروس در کشور توسعه پیدا نکند.

چرایی نوسان در تعداد فوتی ها

وی درباره چرایی نوسان در مقدار فوتی های روزانه ناشی از کرونا هم گفت: مقدار مرگ و میر واقعی از مقدار مرگ رسمی که اعلام می گردد، بالاتر است. منتها از آنجایی که لود بالایی از بیماران بدحال در موج چهارم اپیدمی در ICU ها بستری شدند و بیمارانی که شرایط ریوی شان بدتر شده و بیماری توسعه یافته، توسعه ریوی بیماری امکان یاری رسانی به بیمار را عملی نمی کند، به همین علت این بیماران فوت نموده و می بینیم که آمار های روزانه فرق دارد. حجم بیماران بدحال همچنان در بیمارستان ها وجود دارد، البته که نسبت به قبل کمتر شده است.

مردانی گفت: فکر می کنم حداقل تا دو الی سه هفته دیگر، مقدار مرگ های سه رقمی ادامه داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3047

به "نگرانی از کرونای هندی در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از کرونای هندی در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید