هشدار مکرون درباره جنگ داخلی در لبنان

به گزارش هدا بلاگ، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان در صورت عدم کمک به این کشور هشدار داد.

هشدار مکرون درباره جنگ داخلی در لبنان

به گزارش خبرگزاری فرانسه، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفت: اگر لبنان را در منطقه رها کنیم و آن را به نوعی در اختیار قدرت های فاسد منطقه ای بگذاریم، جنگ داخلی درخواهد گرفت و این موجب نابودی هویت لبنان خواهد شد.

مکرون گفت، محدودیت های اعمال شده توسط نظام طایفه ای و منافع مربوطه منجر به وضعیتی در لبنان می شود که تقریباً هیچ تغییر جدید سیاسی در آن وجود ندارد و اجرای اصلاحات را تقریباً غیرممکن می سازد.

وی با اشاره به رویکرد مطالبه بدون مداخله به اصلاحاتی که باید اجرایی شوند، اشاره کرد که آن تصویب قانون مبارزه با فساد، اصلاح قراردادهای کلی، اصلاح بخش انرژی و سیستم بانکی است.

رئیس جمهوری فرانسه هشدار داد: در صورتیکه این اقدام را انجام ندهیم اقتصاد لبنان فرو خواهد پاشید و تنها قربانی لبنانی ها خواهند بود که نمی توانند در تبعید باشند.

در همین زمینه، یک مقام ریاست جمهوری فرانسه گفت، مکرون طی روزهای آینده به بیروت سفر می کند تا سیاستمداران لبنانی را تحت فشار قرار دهد تا دولتی را تشکیل دهند که می تواند اصلاحات فوری انجام دهد.

این مقام مسؤول پیش از سفر مکرون به بیروت در روزهای دوشنبه و سه شنبه به خبرنگاران گفت: رئیس جمهوری گفته که از این کار منصرف نمی شود و با خود عهد کرده اقدامات ضروری را انجام داده و فشارهای لازم برای اجرای این برنامه را اعمال کند.

311311

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1436

به "هشدار مکرون درباره جنگ داخلی در لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مکرون درباره جنگ داخلی در لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید