هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - به گفته سخنگوی اجرای قانون جدید چک در سال جدید مشخصاً فقط چک های جدید باید در سامانه صیاد ثبت شوند و چک های قدیمی کما فی السابق و به رویه قبلی خود بدون احتیاج به ثبت در سامانه صیاد، پردازش می گردد.

هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده، معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی و سخنگوی اجرای قانون جدید چک روز سه شنبه مطرح نمود: از پنجم فروردین ماه امسال، چک های جدید بنفش رنگ توسط شبکه بانکی توزیع و به مشتریان ارائه می گردد؛ بر روی این چک ها عبارتی تحت عنوان کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است درج شده است. بنابر این صادرنمایندگان چک های جدید، باید اطلاعات مربوط به تاریخ، مبلغ و هویت گیرنده را علاوه بر برگه چک در سامانه صیاد نیز ثبت نمایند. این افراد می توانند از درگاه های بانکی خود شامل اینترنت بانک، همراه بانک یا اپلیکیشن های پرداخت به سامانه صیاد دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: البته زمانی که صادرنماینده چک، ثبت چک را در سامانه صیاد انجام می دهد و بر روی برگه چک نیز معین می نماید که چک برای چه کسی با چه تاریخ و مبغلی صادر شده و چک را به ذی نفع آن تحویل می دهد؛ ذی نفع چک نیز با مراجعه به سامانه صیاد، باید اطلاعات مندرج ثبت شده مرتبط با خود را در سامانه صیاد کنترل و در صورت اطمینان و تطابق اطلاعات چک را تأیید و دریافت کند و در غیر این صورت چک را نپذیرد.

به گفته نادعلی زاده، ذکر این نکته لازم است، در صورتی که ثبت الکترونیکی چک های جدید در سامانه صیاد انجام نگردد، بانک نمی تواند وجه چک را پرداخت کند.

وی گفت: هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است و برگه چک های قدیمی کما فی السابق و به رویه قبلی خود بدون احتیاج به ثبت در سامانه صیاد، پردازش می گردد.

معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی خاطرنشان ساخت که این بانک، در آینده زمانی را برای جمع آوری دسته چک های قدیمی معین خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2685

به "هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید