واکنش واعظی به تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی از سوی آمریکا ، دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

به گزارش هدا بلاگ، رییس دفتر رییس جمهوری به آغاز کار مجلس یازدهم در روزهای آینده و ضرورت تعامل و همکاری همه قوای کشور در شر ایط خاص کشور اشاره نمود و گفت: همانطور که ریاست محترم جمهور بارها گفته اند دولت همیشه بر همکاری و تعامل با دیگر قوا و از جمله مجلس اهتمام داشته و دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس هیچ دخالتی ندارد.

واکنش واعظی به تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی از سوی آمریکا ، دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس هیچ دخالتی ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی با رد بعضی حدس های رسانه ای درخصوص دخالت دولت درانتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم، گفت: دولت انتخاب روسای کمیسیون ها، هیات رئیسه و رئیس مجلس را مساله داخلی قوه مقننه می داند و از این رو نه در گذشته در این زمینه دخالی داشته و نه در آینده خواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت همواره براساس اصل تفکیک قوا فعالیت نموده ، گفت: همانطوری که به هیچ عنوان دوست نداریم، شاهد دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در حیطه مسائل اجرایی و وظایف دولت باشیم، خودمان هم چنین شانیتی برای دولت قائل نیستیم که در امور داخلی مرتبط با مجلس شورای اسلامی یا قوای دیگر دخالت کنیم.

واعظی اضافه کرد: در چارچوب قانون اساسی، مصالح کشور و هم افزایی قائل به همکاری و تعامل حداکثری با مجلس شورای اسلامی برای برطرف مسائل مردم و شتاب بخشی به توسعه کشور هستیم و اینگونه ادعاهای بی اساس و غیر واقعی در مورد ایفای نقش دولت در معادلات داخلی قوه مقننه را جفا به هر دو قوه می دانیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت به تصمیم نمایندگان در انتخاب روسای کمیسیون ها، هیات رئیسه و رئیس مجلس احترام می گذارد، گفت: حاصل انتخاب نمایندگان محترم هر چه باشد، مثل گذشته در چارچوب قانون با حسن نیت با نهاد قانونگذاری برای حل مسائل کشور و تمشیت امورهمکاری خواهیم کرد.

واعظی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی از سوی آمریکا گفت: در روزهایی که کارایی تحریم های آمریکا بیش از همواره زیر سوال رفته و این اعتبار تصمیمات و سیاست های هیات حاکمه این کشور را به مخاطره انداخته است، تصور ما این است که اقدام به تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی صرفا کارکرد تبلیغاتی دارد و هیچ تاثیر و پیامد واقعی نخواهد داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور وظایف و مسئولیتهای وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی را اموری کاملا روشن دانست و اذعان داشت: بر همگان مکشوف است که تحریم در این امور اساسا معنا ندارد، لذا به نظر می رسد مقامات آمریکایی صرفا بُعد روانی و رسانه ای موضوع را دنبال می نمایند و دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی تحریم های قبلی خودشان هستند.

واعظی با انتقاد از رویکرد منافقانه دولت آمریکا اضافه کرد: البته برای افکار عمومی دنیا نباید پنهان بماند که آمریکایی ها در ادامه تحریم های غیرانسانی خود، این بار هم تحریم های جدیدشان را علیه مقامات و دستگاههایی اعلام نموده اند که نقش محوری در مبارزه با کرونا در ایران داشته اند و دارند.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهارداشت: وزیر کشور رئیس کمیته انتظامی امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و یکی از اضلاع مهم تصمیم سازی و در این حوزه بوده، فرمانده محترم و پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی نیز در هفته های گذشته که بحث فاصله گذاری اجتماعی در کشور مطرح بوده، وظایف و مسئولیت های بسیار مهمی را عهده دار بوده اند.

واعظی درپایان گفت: این تحریم ها اگرچه هیچ تاثیر وکارکردی در دنیای واقعیت ندارد، اما می تواند بعنوان نشانه دیگری از پوچی و بی اعتباری گفتار و کردار مقامات آمریکا که چندبار به دروغ مدعی یاری به مردم ایران در مبارزه با کرونا شده اند از سوی مردم و افکار عمومی دنیا مورد توجه قرارگیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 726

به "واکنش واعظی به تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی از سوی آمریکا ، دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس هیچ دخالتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش واعظی به تحریم وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی از سوی آمریکا ، دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس هیچ دخالتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید