وزیر خارجه یمن: بدون پهپاد و موشک هم توانایی ضربه زدن به عربستان را داریم

به گزارش هدا بلاگ، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که صنعا می تواند بدون استفاده از پهپادها و موشک ها به کشورهای متجاوز ضربه وارد کند.

وزیر خارجه یمن: بدون پهپاد و موشک هم توانایی ضربه زدن به عربستان را داریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت صنعا می تواند بدون استفاده از پهپادها و موشک ها به کشورهای متجاوز عربی از جمله عربستان سعودی خسارت وارد کند .

وی در گفت وگو با المیادین تاکید کرد: صنعا می تواند به روش های مختلف به متجاوزان عربی به ویژه آسیب وارد کند به گونه ای که عربستان در آینده ناامن شود.

هشام شرف گفت: متجاوزان تلاش می کنند که ما را از لحاظ اقتصادی در تنگنا قرار دهند و کشور را منزوی کنند.

وی پیش از این گفت که علت تشدید تنش ها در تعدادی از جبهه های یمن این است که ائتلاف سعودی به این باور رسیده که در فشار آوردن علیه صنعا شکست خورده و تا زمانی که ائتلاف سعودی تمایل به ادامه جنگ داشته باشد، به ایستادگی در برابر آن ادامه می دهیم.

در روزهای اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به منطقه ها مختلف یمن از جمله صنعا مرکز این کشور افزایش یافته و تا به امروز ده ها غیرنظامی در این حملات کشته شدند .

جنبش انصارالله یمن نیز اعلام کرده که تسلیم فشارهای عربستان نخواهد شد و هرگونه حمله به مواضع غیرنظامی یمن، با پاسخی کوبنده تر از جانب نیروهای صنعا با حمله به عمق عربستان و هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی این کشور همراه خواهد بود. عملیات موازنه بازدارندگی هشتم به همین علت انجام شد .

عربستان سعودی از مارس 2015 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

بسکمک از کارشناسان تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن را ناشی از شکست این ائتلاف در تحقق اهداف خود در یمن می دانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3372

به "وزیر خارجه یمن: بدون پهپاد و موشک هم توانایی ضربه زدن به عربستان را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه یمن: بدون پهپاد و موشک هم توانایی ضربه زدن به عربستان را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید