پایدار شدن شرایط بازار سرمایه یک حالت فزاینده مستمر نیست

به گزارش هدا بلاگ، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه جلسه هیات دولت از سیاست دولت برای هدایت بازار بورس می گوید. دولت اعتقاد دارد که یکی از محیط های مناسب برای سرمایه گذاری دارندگان سپرده های خرد بازار سرمایه است. اینگونه نیست که به این بازار به صورت کوتاه مدت نگاه کنیم. این بازار می تواند از جهات گوناگون برای اقتصاد موثر باشد و به این دلیل هم مأمن خوبی برای نگهداری پس اندازها و تامین مالی بنگاه ها است.

پایدار شدن شرایط بازار سرمایه یک حالت فزاینده مستمر نیست

دژپسند می گوید: ما در بازار سرمایه هم از نظر روش تنوع داریم و هم محیطی ایجاد می کند که سرمایه ها از جامعه به سمتی برود که تولید به همراه داشته باشد و عرضه افزایش می یابد و به تبع آن صادرات بیشتر می شود.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سیاست دولت، صیانت از بازار سرمایه است تاکید می کند: صیانت معنی خاصی دارد و نباید با تضمین اشتباه گرفته شود. امروز دارای دوم پذیره نویسی را شروع کرده است و هرکس اگر پنج میلیون تومان از آن بخرد، 20 درصد تخفیف شامل حالش می شود و یک میلیون تومان از ثروت بهره مند می شود و به سمت عادلانه کردن توزیع ثروت حرکت می کنیم.

دژپسند با طرح این پرسش که آیا کسانی که دارای اول را خریداری کردند امکان خرید دارای دوم به همان میزان را دارند، اظهار کرد: بله، می توانند خرید کنند اما سقف تخفیف معین است و بنابراین کسانی که در صندوق دارای اول 2 میلیون تومان خریده بودند، اینجا هم می توانند 3 میلیون تومان با تخفیف خریداری کنند و بیش از آن دیگر تخفیفی نیست.

به گفته دژپسند دولت اگر به دنبال درآمدزایی برای خودش بود، نباید 20 درصد تخفیف برای دارای دوم در نظر می گرفت، دولت برای اینکه کار فراگیری برای مشارکت در اقتصاد و توزیع ثروت انجام شود این راستا را پیش گرفت.

وزیر اقتصاد و دارایی می گوید: اما کسانی که می خواهند برای بازار سرمایه بیایند باید حوصله به خرج دهند و نگذارند که دیگران از کم حوصلگی شان سواستفاده کنند.

دژپسند با اشاره به تحولات اخیر بازار سرمایه تصریح می کند: موارد زیادی بر این بازار تاثیر می گذارد و لزوماً متأثر از صندوق دارای دوم نیست، هرچند که حتماً تغییراتی به نفع افزایش امید در بازار ایجاد می کند اما عوامل دیگری هم دخیل است و هرچه به سمت ثبات برویم بازار سرمایه شرایط بهتری خواهد داشت.

به گفته وزیر اقتصاد و دارایی بدانیم که پایدار شدن شرایط بازار سرمایه یک حالت فزاینده مستمر نیست اما امیدواریم در همین سمت حرکت کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1427

به "پایدار شدن شرایط بازار سرمایه یک حالت فزاینده مستمر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایدار شدن شرایط بازار سرمایه یک حالت فزاینده مستمر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید