پژوهشگران ایرانی و ژاپنی همکاری علمی می کنند

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، انجمن ترویج علم ژاپن (JSPS) سالیانه فراخوانی منتشر می کند که طی آن پژوهشگران شهروند کشورهای دارای رابطه دیپلماتیک با ژاپن می توانند با پژوهشگران ژاپن همکاری پژوهشی داشته باشند.

پژوهشگران ایرانی و ژاپنی همکاری علمی می کنند

در این قالب، متقاضی ژاپنی عضو هیأت علمی دانشگاه ها یا مؤسسات پژوهشی ژاپن پروپوزال طرح پژوهشی خود را به JSPS و متقاضی ایرانی عضو هیأت علمی دانشگاه ها یا مؤسسات پژوهشی ایران هم پروپوزال خود را به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ارسال می کند.

با توجه به اینکه فراخوان JSPS همه حوزه های علمی را پوشش نمی دهد، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، قالب دیگری هم تحت نام همکاری باز تدوین کرده است.

در این قالب، اگر متقاضی ایرانی قصد همکاری با پژوهشگری در کشور ژاپن را داشته و پژوهشگر ژاپنی هم، بدون نیاز به فراخوان فوق الذکر در JSPS ، امکان تأمین منابع مالی لازم برای همکاری با متقاضی ایرانی را داشته باشد، صندوق پس از ارزیابی پروپوزال متقاضی ایرانی، حمایت های مالی مورد نظر متقاضی در کشور ایران را تأمین خواهد کرد.

حوزه های علوم طبیعی، علوم انسانی و علوم اجتماعی در اولویت حمایت این فراخوان قرار دارند.

در این قالب صرفاً از طرح های پژوهشی مشترک حمایت شده و حمایت از کارگاه و سمینارهای مشترک در دستور کار صندوق قرار ندارد. مدت زمان اجرای هر طرح حداقل 12 ماه و حداکثر 24 ماه می باشد.

اندازه حمایت صندوق از هر طرح پژوهشی در ایران 2 و نیم میلیارد ریال برای دو سال است. چنانچه پژوهشگر ایرانی پیروز شود از مشارکت دیگر نهادهای حمایت از پژوهش داخل کشور در طرح خود استفاده کنند، این مبلغ تا سقف 3میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. منابع حمایت برای متقاضی ژاپنی جداگانه و از طریق JSPS تأمین خواهد شد. پذیرش پروپوزال پس از انجام داوری در ایران و ژاپن و در صورت تأیید پروپوزال در هر دو کشور میسر خواهد بود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3106

به "پژوهشگران ایرانی و ژاپنی همکاری علمی می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگران ایرانی و ژاپنی همکاری علمی می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید