کاندولیزا رایس بیشترین شانس برای معاونت ریاست جمهوری جو بایدن دارد

به گزارش هدا بلاگ، روزنامه واشنگتن پست 11 گزینه که شانس بیشتری برای تصدی پست معاونت رئیس جمهوری جو بایدن را دارند، معرفی کرد.

کاندولیزا رایس بیشترین شانس برای معاونت ریاست جمهوری جو بایدن دارد

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، تمامی این گزینه ها برای تصدی پست معاونت جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 از زنان و همگی دموکرات هستند. همه آنها افرادی باهوش، سخنور و با استعداد هستند. همه آنها به شدت به قانون اساسی احترام می گذارند و نسبت به دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا برای رهبری این کشور بسیار شایسته تر هستند.

اما با توجه به اعتراضات گسترده سراسری در پی مرگ جورج فلوید، مرد سیاه پوست آفریقایی- آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفیدپوست و همکارانش، بایدن باید و به احتمال زیاد یک سیاه پوست را برای سمت معاونت ریاست جمهوری انتخاب خواهد کرد. موضوع فقط زمان نیست بلکه سیاست نیز است. اگر همان تعداد رای دهنده سیاه پوستی که به باراک اوباما رای داده بودند به هیلاری کلینتون رای می دادند، اکنون هیلاری کلینتون، رئیس جمهور بود و این کابوس طولانی با دونالد ترامپ هرگز آغاز نمی شد.

پنج تن از کاندیدهای معاونت ریاست جمهوری که توسط روزنامه واشنگتن پست انتخاب شده اند، سیاه پوست هستند. اما هر یک از آنها یک مشکل قابل توجه دارند. تنها کامالا هریس، سناتور دموکرات از ایالت کالیفورنیا دارای نام شناخته شده ملی است. بطوری که رای دهندگان وی را از طریق تبلیغات انتخاباتی قبلی به خوبی می شناسند، اما باقی آنها یعنی سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق؛ استیسی آبرامز، نماینده سابق ایالت جورجیا؛ کیشا لنس، شهردار آتلانتا و وال دمینگز، نماینده دموکرات از ایالت فلوریدا دارای نام شناخته شده ملی نیستند.

هیچ یک از آنها به جز هریس شان جذبه یک معاون رئیس جمهور به ویژه فردی با یک شانس مناسب برای رئیس جمهور شدن با توجه به سن بایدن را ندارد. با این وجود، هریس با تمام استعدادها، تجارب و هوشی که دارد برای مردم حتی برای مردم دموکرات جذاب نیست.

بسکمک از افراد مستقل معتقدند که معاون جو بایدن باید آماده باشد تا فوراً جا پای رئیس جمهور بگذارد؛ چراکه بایدن در صورت پیروزی در انتخابات مسن ترین رئیس جمهور آمریکا خواهد بود.

بهترین گزینه برای معاونت بایدن، کاندولیزا رایس است. وی به عنوان یک زن سیاه پوست می تواند به اتحاد و همبستگی در بین مردم آمریکا کمک کند.

کاندولیزا رایس به عنوان وزیر امور خارجه در دوران ریاست جمهوری جورج بوش و پیش از آن به عنوان مشاور امنیت ملی خدمت کرده است. وی یک جمهوری خواه است، اما ایدئولوگ نیست. انتخاب وی گامی برای اتحاد و همبستگی خواهد بود و دونالد ترامپ را نه تنها از کسب بسکمک از آرای قشر متوسط بلکه از کسب میلیون ها رای افراد جناح راست محروم می کند.

بسکمک از مردم باور دارند که کاندولیزا رایس در صورت لزوم می تواند کشور را اداره کند. این باور تنها از شناخت وی از مسائل خارجی نشأت نمی گیرد، بلکه برخاسته از تجارب ژرف وی از موضوعات مربوط به امنیت ملی و روابط نزدیکش با رهبران ارشد کنونی و سابق جهان است. این باور همچنین به خاطر تجارب وی در خارج از دولت است.

کاندولیزا رایس به صورت پیروز یکی از بزرگ ترین و مهم ترین نهادهای آموزشی آمریکا یعنی دانشگاه استنفورد را به عنوان رئیس این دانشگاه اداره کرده است. بر خلاف بسکمک از مدعیان معاونت جو بایدن، کاندولیزا رایس شأن، جذبه و جدیت لازم را برای بدست دریافت زمام امور کشور به عنوان رئیس جمهور در مواقع بحرانی در آمریکا دارد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 829

به "کاندولیزا رایس بیشترین شانس برای معاونت ریاست جمهوری جو بایدن دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندولیزا رایس بیشترین شانس برای معاونت ریاست جمهوری جو بایدن دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید