کاهش موارد آنفلوآنزا در نیمکره جنوبی زمین به دلیل شیوع کرونا

به گزارش هدا بلاگ، معاون کل وزارت بهداشت گفت که شیوع کووید-19 موارد ابتلا به آنفلوآنزا را در کشورهای نیمکره جنوبی زمین که در زمستان به سر می برند، کاهش داده است.

کاهش موارد آنفلوآنزا در نیمکره جنوبی زمین به دلیل شیوع کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره پیش بینی هایی که در زمینه شرایط بروز و شیوع آنفلوآنزا در شرایط کرونایی می گردد، گفت: باید توجه کرد که آنفلوآنزا مانند کرونا و سایر بیماری های تنفسی به وسیله تنفس و ذرات تنفسی منتقل می گردد و اصولی نظیر استفاده قابل توجه مردم از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی و کاهش تماس مردم با یکدیگر مانند عدم دست دادن و...که در حال حاضر رعایت می گردد، منجر به کاهش موارد آنفلوآنزا می گردد.

وی اضافه کرد: رعایت همین موارد بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا، منجر به تجربه جالبی در کشورهای نیمکره جنوبی که در حال حاضر در زمستان به سر می برند، شده است. در کشورهایی مانند شیلی، استرالیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی و... موارد مربوط به آنفلوآنزا که سالانه رخ می داد، بیش از 90 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

حریرچی ادامه داد: بر این اساس خبر خوب این است که اگر ما همین رفتارهای بهداشتی و رعایت ها پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست و شوی دست ها و... را در فصل پاییز و زمستان ادامه دهیم، میزان بروز و شیوع انواع آنفلوآنزا و سرماخوردگی کاهش می یابد.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر می توانیم خطر کرونا (کووید-19) را که گریبانگیر بشر شده و به نوعی تهدید محسوب می گردد، با این اقدامات در حوزه آنفلوآنزا به یک فرصت تبدیل کنیم و نحوه مقابله با ویرس های تنفسی را که به وسیله ذرات تنفسی منتقل می شوند، به ویژه آنفلوآنزا را نهادینه کنیم تا میزان این بیماریها کاهش یابند. اگر در این زمینه رفتارهای بهداشتی را تداوم دهیم می توان این معضل را به طور اساسی کاهش داد و موارد ابتلا به آنفلوآنزا را حتی برای طولانی مدت کاهش دهیم.

وی تاکید نمود: بنابراین در حال حاضر آنفلوآنزا در نیم کره جنوبی که کرونا هم در این مناطق شایع بوده با تداوم رفتارهای بهداشتی کاهش یافته است و ما هم می توانیم این الگو را ادامه دهیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1558

به "کاهش موارد آنفلوآنزا در نیمکره جنوبی زمین به دلیل شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش موارد آنفلوآنزا در نیمکره جنوبی زمین به دلیل شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید