گاوهایی که پادتن ضد کرونا تولید می کنند ، درمان جدیدی که از پلاسمای خون گاو به دست می آید

به گزارش هدا بلاگ، دانشمندان می گویند آزمایش انسانی درمان جدیدی برای ویروس کرونای جدید که از آنتی بادی ها یا پادتن های پلاسمای خون گاو به دست می آید، از ماه آینده شروع خواهد شد.

گاوهایی که پادتن ضد کرونا تولید می کنند ، درمان جدیدی که از پلاسمای خون گاو به دست می آید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ان پی آر یک درمان جدید برای کووید-19 که از پلاسمای خون گاو به دست می آید، ماه آینده روی انسان آزمایش می شود.

دانشمندان در شرکت SAB Biotherapeutics در آمریکا روی ایجاد آنتی بادی های پلی کلونال (پادتن های چند دودمانی) کار می کنند. پادتن های چنددودمانی مجموعه ای از پادتن های متفاوت هستند که از بدن در برابر یک عامل مهاجم معین دفاع می کنند.

این شرکت قبلا پادتن های چند دودمانی را برای درمان مرس (نشانگان تنفسی خاورمیانه که ناشی از یک ویروس کرونای دیگر است) و آنفلوآنزا ساخته است.

اکنن این شرکت می خواهد پادتن های چند دودمانی برای درمان یا حتی پیشگیری بیماری کووید-19 ناشی از ویروس کرونای جدید بسازد و برای این کار از گاوها کمک می گیرد.

البته این گاوها گاوهای معمولی نیستند، چرا که قبلا ژن های از سیستم ایمنی بدن انسان که باعث تولید پادتن در بدن می شود، به رویان این گاوها تزریق شده است و آنها را به حیوانات تولیدکننده های پادتن های انسانی تبدیل کرده است.

در مرحله بعد پروتئین های ویروس کرونا به این گاوهای خاص تزریق می شوند تا آنها یک پادتن اختصاصی خنثی کننده قوی در برابر ویروس کرونا بسازند که قابل استفاده در بیماران باشد.

دانشمندان تصور می کنند که این پادتن های خنثی کننده هدفمند می توانند به کند کردن فرایند عفونت در بیماران یا پیشگیری از عفونت در کسی که در معرض ویروس کرونای جدید است، کمک کنند.

دانشمندان به این علت تصمیم گرفتند که از گاوها استفاده کنند که مقادیر زیادی پلاسما را می توان از آنها استخراج کرد. هر ماه بین 30 تا 45 لیتر پلاسما از هر حیوان می توان به دست آورد.

آزمایش های انسانی این درمان جدید ویروس کرونا قرار است از ماه آینده آغاز می شود.

از طرف دیگر یک شرکت داروسازی دیگر آمریکایی به نام Regeneron نیز آزمایش های انسانی با یک مجموعه از پادتن های چند دودمانی که از موش ها به دست آمده است، را آغاز کرده است.

در این شیوه پروتئین های ویروس کرونا به موش تزریق می شود تا در بدن این حیوان این پادتن تولید شود. بعد پادتن های تولید شده آزمایش می شوند تا معلوم شود کدامیک از آنها بهتر می توانند پروتئین های گل میخی سطح ویروس کرونا را که باعث ورود ویروس به سلول های انسان می شود، مهار کنند. پس از انتخاب موثرترین آنتی بادی ها بخش تولیدی شرکت این مجموعه آنتی بادی های خنثی کننده را به صورت یک دارو تولید می کند.

این شرکت می گوید امیدوار است تا پایان تابستان صدها هزار دوز از این دارو برای بیماران نیازمند، هم برای پیشگیری و هم برای درمان تولید کند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1018

به "گاوهایی که پادتن ضد کرونا تولید می کنند ، درمان جدیدی که از پلاسمای خون گاو به دست می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاوهایی که پادتن ضد کرونا تولید می کنند ، درمان جدیدی که از پلاسمای خون گاو به دست می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید