گزارشی از اکسپرس انتری در فصل نخست 2019

به گزارش هدا بلاگ، اولین فصل سال 2019 را در حالی پشت سر گذاشتیم که این فصل رسما نسبت به فصل اول سال 2018 بسیار پربار تر بود؛ در این فصل مجموعا 21200 دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری صادر شد تا آنها بتوانند برای اقامت دائم کانادا تقاضای خود را ارائه کنند. این رقم نسبت به فصل نخست سال 2018 حاکی از افزایش 3700 نفری است.

گزارشی از اکسپرس انتری در فصل نخست 2019

در سال 2018 مجموعا 89800 دعوتنامه جهت تقاضا (ATA) صادر شد. این تعداد دعوتنامه از آغاز سیستم اکسپرس انتری در سال 2015 تا کنون بی سابقه بوده است. سال جاری هم قرار است از طریق برنامه سه ساله مهاجرت این رقم از این هم فراتر رود. قرار است از سال جاری تا سال 2021 به تعداد دعوتنامه ها افزوده گردد تا نهایتا در سال 2021 مجموعا 350 هزار دعوتنامه صادر شد. این بدین معنی است که ممکن است تعداد دعوتنامه های صادره در سال جاری نسبت به سال پیش افزایش یابد.

دولت کانادا از سیستم اکسپرس انتری برای انتخاب متقاضیان اقامت دائمی که واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرت کاری فدرال هستد استفاده می کند. این سه برنامه عبارت اند از :Federal Skilled Worker Program, Federal Skilled Trades Program و Canadian Experience Class. پروفایل های اکسپرس انتری بر اساس سرمایه انسانی، قابلیت انتقال مهارت ها و عوامل اضافی ارزیابی و امتیازدهی می شوند. به این پروفایل ها امتیازی موسوم به امتیاز سیستم جامع رتبه بندی داده می گردد. این امتیاز که مجموعا 1200 امتیاز است رتبه متقاضی اکسپرس انتری را در صف انتظار تعیین می کند.

همانطور که همراهان گرامی خبرنگاران مطلع هستند، دولت کانادا به طور مرتب از صف انتظار متقاضیانی را انتخاب می کند که بیشترین امتیاز را دارند و از آنها دعوت می کند تا برای اقامت دائم تقاضا ارائه کنند. سال جاری میلادی در حالی آغاز شد که در نخستین پذیرش آن بیشترین تعداد دعوتنامه طی چهار سال اخیر صادر شد.

پایین ترین حد نصاب CRS از سال 2017

در اولین فصل سال جاری میلادی حد نصاب امتیاز سیستم جامع رتبه بندی با CRS به 438 رسید که از آخرین فصل سال 2017 که CRS تا 436 رسید پایین ترین حد نصاب بوده است. حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (یا به عبارتی حد نصاب آن) به امتیازی گفته می گردد که متقاضی باید دارا باشد تا بتواند طی یک پذیرش برای تقاضا جهت اقامت دائم انتخاب گردد. تمامی متقاضیانی که در صف انتظار اکسپرس انتری هستند و امتیازشان بالاتر از حد نصاب یا حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی است طی پذیرش های متوالی اتنخاب می شوند و برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه دریافت می کنند.

فصل نخست سال جاری در حالی به پایان رسید که حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی به 452 رسید. کاهش و افزایش امتیازها را می توان با در نظر گرفتن فاصله زمانی بین پذیرش ها تفسیر کرد. اگر بین پذیرش ها فاصله کمی وجود داشته باشد طبیعتا پروفایل های کمتری وارد صف انتظار اکسپرس انتری شده اند که این بدین معنی است متقاضیانی که امتیازات بالایی دارند وارد صف انتظار می شوند و در نتیجه حداقل امتیاز هنگام برگزاری پذیرش کاهش می یابد.

از دیگر عواملی که بر کاهش یا افزایش حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی تاثیر می گذارد حجم پذیرش هاست. آنگونه که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی اعلام کرده است، قرار است طی سال جاری دعوتنامه های بیشتری صادر گردد و طبیعتا حجم پذیرش ها افزایش می یابد و این خواه ناخواه بر حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی تاثیر خواهد گذاشت.

اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی

استان های کانادا در فصل نخست سال جاری به طرز استثنائی فعال بودند؛ طی این مدت، استان ها انتاریو، ساسکاچوان، منیتوبا و سایر استان ها برای انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری از برنامه های مهاجرت استانی استفاده کرده اند. متقاضیانی که از طرف استان یا ناحیه ای انتخاب می شوند در سیستم جامع رتبه بندی 600 امتیاز اضافی تعلق می گیرد.

جهت مهاجرتی اولولیت های سرمایه انسانی استان انتاریو در نخستین فصل سال جاری میلادی بزرگترین پذیرش خود را برگزار کرد و طی آن 1493 اعلامیه تمایل برای متقاضیان اکسپرس انتری که امتیاز سیستم جامع رتبه بندی شان بین 439 تا 448 بود صادر کرد.

برنامه مهاجرت استانی استان انتاریو برای انتخاب متقاضیان در صف انتظار اکسپرس انتری در پی متقاضیانی می گردد که واجد معیارها و شرایط خاص جهت مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی یا هر جهت مهاجرتی اکسپرس انتری انتاریو هستند. استان های دیگر نظیر ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، منیتوبا و پرینس ادوارد آیلند هم پذیرش هایی را طی فصل نخست سال جاری برگزار نمودند.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3198

به "گزارشی از اکسپرس انتری در فصل نخست 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از اکسپرس انتری در فصل نخست 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید