افزایش نارضایتی دانشجویان از دانشگاه های استرالیا

به گزارش هدا بلاگ، نتایج یک نظرسنجی جدید در دوران شیوع پاندمی کووید-19 نشان می دهد که رضایت دانشجویان استرالیایی از دانشگاه های این کشور مجدد کاهش یافته است.

افزایش نارضایتی دانشجویان از دانشگاه های استرالیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از یودبلیونیوز، نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که طی دوران پاندمی کووید-19، رضایت دانشجویان از کیفیت تحصیلات دانشگاهی در استرالیا در سال 2020 میلادی به شدت کاهش یافته است. به نحوی که به پایین ترین سطح خود از سال 2012 میلادی رسیده است.

به طور متوسط، طی سال 2020 و همزمان با افزایش شیوع کروناویروس، فقط 68.4 درصد از دانشجویان استرالیایی اعلام کردند که از تحصیلات در دوران کارشناسی خود راضی هستند. این میزان نسبت به 2019 میلادی 10 درصد کاهش یافته است.

در این نظرسنجی، 565 هزار و 829 دانشجو از 29 دانشگاه استرالیا تحت بررسی قرار گرفتند.نتایج این بازخورد دانشجویان درمورد آموزش از راه دور در دوران کرونا نشان می دهد که اگر این شیوه آموزشی در سال 2021 میلادی همچنان ادامه پیدا کند، به عنوان یک مشکل تلقی می شود.

دانشجویان گفته اند که این شیوه منجر به عدم تعامل می شود و کمتر شدن زمان کلاس، انزوا و دوری از هم سن و سال ها، مسائل فناوری اطلاعات و سخت تر کردن شرایط امتحانات و بی عدالتی در امتحانات را به دنبال دارد.

این در حالی است که رشته هایی مانند علوم، هنرهای تجسمی و نمایشی بیشتر تحت تاثیر این شیوه یادگیری قرار گرفته اند؛ چراکه دارای دروس عملی هستند.

در این گزارش، تعداد بسیار زیادی از پاسخ دهندگان اظهار کردند که یادگیری آنلاین را دوست ندارند و نمی خواهند مجددا این شیوه را تجربه کنند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2637

به "افزایش نارضایتی دانشجویان از دانشگاه های استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نارضایتی دانشجویان از دانشگاه های استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید