تظاهرات سودانی ها برای برکناری دولت عبدالله حمدوک

به گزارش هدا بلاگ، مردم سودان در خارطوم، پایتخت این کشور تظاهراتی را با هدف درخواست برای براندازی دولت عبدالله حمدوک، نخست وزیر این کشور برگزار کردند.

تظاهرات سودانی ها برای برکناری دولت عبدالله حمدوک

به گزارش خبرنگاران، به نقل از عربی 21 ، این تظاهرات با فراخوان یک گروه حامی نظام عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده سودان و حزب کنگره ملی که وابسته به البشیر بود و در حال حاضر ممنوع الفعالیت شده است و نیز از سوی جریان های اسلام گرای دیگر برگزار شد.

این تظاهرات شرایط اضطراری اعلام شده در سودان از ماه میلادی گذشته به دلیل کرونا ویروس را به چالش کشید. در پی اعلام شرایط فوق العاده در سودان، برپایی تظاهرات ها و تجمع ها ممنوع اعلام شده است.

تظاهرکنندگان که تعداد زیادی از آنها از زنان بودند، در اشاره به بحران نان در سودان، شعارهایی سر دادند. آنها همچنین شعارهایی را در تمجید از ارتش و درخواست جهت براندازی دولت سردادند.

یگان هایی از ارتش تمامی مسیرهای منتهی به فرماندهی کل نیروهای مسلح را بستند که باعث ترافیک در مرکز خارطوم شد. نیروهای پلیس به تظاهرکنندگان اجازه رسیدن به تعدادی از نهادهای دولتی را ندادند.

طبق گزارش ها، پلیس حدود 30 تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کرد. روز شنبه، سالگرد گذشت یک سال از براندازی نظام عمر البشیر بود.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 365

به "تظاهرات سودانی ها برای برکناری دولت عبدالله حمدوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات سودانی ها برای برکناری دولت عبدالله حمدوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید