جزئیات یارانه خردادماه

به گزارش هدا بلاگ، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: برداشت یارانه مسدودی واریزی به متقاضیان منوط به پایش اطلاعات در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بلافاصله پس از اعلام این وزارتخانه افراد می توانند آن را برداشت نمایند.

جزئیات یارانه خردادماه

به گزارش ایرنا، طیبه حسینی، اظهارداشت: هم اکنون دو دسته از افراد هستند که یارانه اردیبهشت و خرداد ماه آن ها مسدود است، نخست افرادی که تا فروردین ماه یارانه دریافت می کردند، اما پس از طرح اصلاح ارز ترجیحی و آنالیز های صورت گرفته از فهرست دریافت نمایندگان یارانه خارج شدند.

وی اضافه نمود: دسته دیگری از افراد در سال های گذشته یارانه دریافت نمی کردند و با اجرای طرح اصلاح ارز ترجیحی خواستار دریافت یارانه نقدی شدند و در سامانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست خود را ثبت کردند.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: افرادی که تا فروردین ماه یارانه دریافت می کردند و پس از آن از فهرست خارج شدند بنا به دستور رییس جمهور یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز شد، اما مبلغ واریزی مسدود است که باید این دسته از افراد همچنان منتظر بمانند تا وزارت تعاون سامانه ای را که برای آنالیز شرایط این افراد در نظر گرفته معرفی کند.

وی افزود: با توجه به اینکه این خانوار ها پیش از این اعتراض خود را ثبت کردند باید در سامانه تازه وزارت تعاون، باید جزئیات اعتراض خود را وارد نمایند و پس از انجام آنالیز های لازم تعیین می گردد که آیا مشمول پرداخت یارانه هستند یا نه و چنانچه در پایش صورت گرفته جزو 9 دهک ابتدایی تشخیص داده شدند یارانه واریزی اردیبهشت ماه برای این افراد قابل برداشت است.

حسینی شرح داد: دسته دیگری از افراد بودند که در سنوات گذشته یارانه آن ها قطع شده بود این افراد در صورتی که خواستار دریافت یارانه نقدی باشند باید در سامانه وزارت تعاون ثبت نام نمایند و دیگر نیازی نیست که منتظر سامانه وزارت تعاون باشند چرا که پایش اطلاعات آن ها درحال انجام است و چنانچه تایید گردد یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد.

برداشت یارانه خردادماه مشمولان طی روز های آینده اعلام می گردد

وی درباره برداشت یارانه خردادماه افرادی که مشمول یارانه طرح مردمی سازی یارانه ها شدند نیز گفت: یارانه خردادماه این افراد پس از اعلام سازمان برنامه و بودجه طبق روال گذشته قابل برداشت است.

زوج های تازه برای دریافت یارانه چه کار نمایند؟

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها درخصوص افرادی که به تازگی ازدواج کردند و می خواهند یارانه دریافت نمایند، گفت: زوج های جوانی که در دوره تازه خانواده های آن ها مشمول یارانه بگیران بودند می توانند با مراجعه به پلیس 10+ از خانواده خود جدا شوند و از این پس یارانه به حساب آن ها واریز می گردد.

وی اضافه نمود: زوج هایی که خانواده آن ها در دوره تازه از فهرست مشمولان دریافت یارانه حذف شدند و اعتراض خود را ثبت کردند باید منتظر معرفی سامانه تازه وزارت تعاون برای ثبت موارد اعتراضی باشند و پس از ثبت جزئیات اعتراض می توانند برای جدا کردن یارانه خود اقدام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3521

به "جزئیات یارانه خردادماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات یارانه خردادماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید