خبرنگاران درخواست محقق داماد از پاپ برای برطرف تحریم ها علیه ایران

به گزارش هدا بلاگ، تهران- خبرنگاران- رییس مطالعات فرهنگستان علوم در نامه ای به پاپ فرانسیس درخواست کرد که او به عنوان رهبر کاتولیک های دنیا نسبت به برطرف رفتار غیرانسانی دولت ایالات متحده برای تحریم ایران، اقدام کند.

خبرنگاران درخواست محقق داماد از پاپ برای برطرف تحریم ها علیه ایران

در نامه سید مصطفی محقق داماد که امروز سه شنبه منتشر شد، آمده است: اطمینان دارد که این ایام که زندگی بشر در سراسر دنیا با مشکل بیماری کرونا روبروشده پدر مقدس با قلبی آکنده از اندوه برای برطرف این بلای عمومی و تسکین آلام بشری در کنار همه انسانهای دلسوخته به درگاه آفریدگار بی احتیاج دست احتیاج و دعا دارند.

محقق داماد اضافه کرد: این روزها عموم ملت ایران اعم از بچه ها، سالخوردگان، زنان ومردان در شهرها و روستاها از یک سو با فراگیر شدن ویروس منحوس کرونا روبرو شدند و هرلحظه جان دادن عزیزی را در کنار خود تجربه می نمایند. از سوی دیگر نیز با تحریم های دولت ایالات متحده که درد و رنج آنان را چند برابر ساخته، بسیاری از راهکار مسائل را به روی آنان مسدود نموده است.

رییس مطالعات فرهنگستان علوم ایران با تاکید بر اینکه تحریم ها مستقیم بر آسایش و زندگی مردم ایران اثر گذاشته و آنان را از حقوق طبیعی خود محروم نموده است، اظهار کرد: اینجانب بدون توجه به علل واسباب این اقدام غیرانسانی از سوی دولت ایالات متحده، به عنوان یکی از روحانیون ایران از محضر آن پدر روحانی می خواهم که به عنوان رهبر محترم کاتولیک های دنیا و جانشین پطرس مقدس، برای برطرف این تحریم ها اقدام فرمایند.

وی اعلام نمود: به یقین این اقدام بشر محبت آمیز موجب خوشنودی حضرت عیسی (ع) منادی صلح و بشارت و زمینه ساز رضایت خداوند قادر متعال و قبول دعاها به درگاه او خواهد بود.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به حدود 160 کشور سرایت نموده است. طبق اعلام وزارت بهداشت تا به امروز 16 هزار و 169 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، 988 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده و 5 هزار و 389 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 294

به "خبرنگاران درخواست محقق داماد از پاپ برای برطرف تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درخواست محقق داماد از پاپ برای برطرف تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید