راستینه: باید به هر نحوی به دولت یاری کنیم تا از این شرایط سخت عبور کند

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - نماینده شهرکرد با بیان اینکه باید به هر نحوی به دولت یاری کنیم تا از این شرایط سخت عبور کند، گفت مجلس یازدهم بر اساس سوگند شریعی که خورده است به آنچه که احتیاج است حقوق ملت را مطالبه کند، عمل خواهد نمود و البته مصالح کشور را مد نظر قرار خواهد داد، مسئولیت آن صرفاً متوجه نمایندگان است.

راستینه: باید به هر نحوی به دولت یاری کنیم تا از این شرایط سخت عبور کند

به گزارش روابط عمومی مجلس، احمد راستینه در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: مردم شریف ایران مستحضرند که سیره حکمرانی الهی امام خامنه ای همیشه مبتنی بر استفاده حداکثری از قوای سه گانه از اختیارات مصرّح قانونی خود بوده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فرمایشات حکیمانه اخیر ایشان نیز اثبات این مسئله است، آنجا که نقد و انتقاد سازنده و عمل به تکالیف قانونی را حق دانسته و البته اهانت و هتک حرمت را به شدت نقد می نماید لذا مجلس یازدهم بر اساس سوگند شریعی که خورده است به آنچه که احتیاج است حقوق ملت را مطالبه کند، عمل خواهد نمود و البته مصالح کشور را مد نظر قرار خواهد داد، مسئولیت آن صرفاً متوجه نمایندگان است.

وی گفت: بنابراین سزاوار نیست عده ای برداشت ها و تحلیل های خود را به نظر مبارک ایشان منتسب نمایند گرچه از ابتدا اینجانب و تعداد زیادی از نمایندگان با استیضاح رئیس جمهور مخالف بوده ایم و این مخالفت بر اساس دلایل متعددی از جمله ضرورت همدلی و انسجام در شرایط جنگ بی شرمانه ای است که آمریکا علیه ملت مظلوم و مقتدر ایران به وجود آورده و باید به هر نحوی به دولت یاری کنیم تا از این شرایط سخت عبور کند.

راستینه عنوان نمود: نمایندگان درخواست نماینده استیضاح هم به دلایلی استیضاح را مطرح می نمایند از جمله عدم جوابگویی دولت و ناکارآمدی بخش هایی از دولت که خدمت همکاران عرض می کنم که باید با استفاده حداکثری از ظرفیت ها و اختیارات قانونی دولت را جوابگو کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان نمود: یکی از اختیارات در اصل 52 قانون اساسی به صراحت آمده است، باید چارچوب های کلی اصلاح ساختار بودجه را در قالب طرحی قانونی و دولت را مکلف به ارائه لایحه بودجه در قالب کلیات این قانون کنیم. با اصلاح ساختار بودجه می توانیم با شفاف سازی بودجه، ایجاد منابع پایدار برای بودجه، مدیریت هزینه ها و عدالت و توسعه متوازن بسیاری از مسائل امروز مردم را حل کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1773

به "راستینه: باید به هر نحوی به دولت یاری کنیم تا از این شرایط سخت عبور کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راستینه: باید به هر نحوی به دولت یاری کنیم تا از این شرایط سخت عبور کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید