قدرت نمایی کیم با جنازه بی سر شوهر عمه!

به گزارش هدا بلاگ، خشم تازه ترین کتابی است که به زودی به بازار می آید و در آن به بخش هایی از دوران زمامداری دانلد ترامپ در ایالات متحده آمریکا می پردازد. باب وودوارد 18 تبادل نظر با ترامپ (بین ماه های دسامبر تا ژوییه) و دیگران انجام داده و حاصل این مصاحبه ها را در قالب خشم در آینده نزدیک در دسترس مردم قرار می دهد. بخش هایی از این کتاب جنجالی در روز های اخیر در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده است.

قدرت نمایی کیم با جنازه بی سر شوهر عمه!

از جمله مهم ترین مطالب خشم به روابط میان رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی اختصاص دارد؛ جایی که ترامپ مدعی می گردد در همان ملاقات اول در سال 2018 در سنگاپور کیم را فردی بسیار باهوش تر از آنچه به نظر می رسید یافته و البته در جریان راز های خصوصی زندگی او هم قرار گرفته است. از جمله اینکه کیم جونگ-اون چگونه شوهرعمه قدرتمند و پرنفوذ خود را به قتل رسانده و جنازه او را به مقام های ارشد کره شمالی نشان داده است.

جانگ سونگ تائک از ژنرال های بلندپایه و سیاستمداران پرنفوذ و قدرتمند پیونگ یانگ بود که سال 2013 به اتهام خیانت و فساد اعدام شد. در واقع، رهبر جوان کره شمالی برای نشان دادن قدرت خود در روز های ابتدایی زمامداری شوهرعمه اش را به روشی عجیب از میان برداشت. او سر جانگ سونگ تائک را از بدن جدا کرد و روی سینه اش گذاشت. بعد جنازه را همان جا رها کرد تا مقام های ارشد حزب حاکم کره شمالی ببینند و بدانند سزای خیانت و فساد مرگی اینچنین است.

ترامپ در مصاحبه با وودوارد، روزنامه نگار سرشناس واشنگتن پست در این باره چنین گفته است: کیم به من همه چیز را گفت. همه چیز را. او شوهرعمه اش را کشت و جنازه را بالای پله ها گذاشت. سر بریده ژنرال ارشد کره ای هم روی بدنش بود. این در حالی است که تا امروز هیچ روایت رسمی درباره چگونگی کشته شدن جانگ سونگ تائک منتشر نشده و تقریبا هیچ کس نمی داند این نظامی و سیاستمدار بلندپایه پیونگ یانگ چگونه سر به نیست و نابود شد.

یک احتمال درباره روایت ترامپ از رهبر کره شمالی، تاکید رئیس جمهوری آمریکا بر میزان صمیمی و نزدیک بودنش به کیم جونگ-اون است. بعضی معتقدند وقتی در این هفت سال کسی نفهمیده چه بر سر جانگ سونگ تائک آمده، چه دلیلی دارد رهبر جوان کره شمالی در همان ملاقات اول از یک راز عظیم پیش عظیم ترین دشمن خود پرده بردارد. هر چند باید دید پس از انتشار رسمی خشم، واکنش پیونگ یانگ به این روایت ترامپ چه خواهد بود.

از دیگر مطالب مربوط به کره شمالی در کتاب باب وودوارد، مصاحبه های مربوط به خلع سلاح هسته ای است؛ جایی که ترامپ به کیم جونگ-اون چنین گفته است: ببین، یک سایت و دو سایت و سه سایت و چهار سایت به شما یاری نمی نماید. باید از پنج سایت هسته ای خود دست بردارید. وقتی کیم به ترامپ اعتراض می نماید، رئیس جمهوری آمریکا می گوید: شما برای رسیدن به توافق آماده نیستید. واقعا به من برخورد و همین حالا میز مذاکره را ترک می کنم.

خشم هفته آینده به بازار می آید و بخش هایی از 25 نامه ای را هم که میان رهبران دو کشور آمریکا و کره شمالی رد و بدل شده، افشا می نماید. بر اساس آنچه در کتاب آمده، کیم بار ها در نامه ای خود چاپلوسی ترامپ را نموده و البته این کار ها هم نتوانست دو طرف را به ادامه مصاحبه ها و رسیدن به یک توافق پایدار ترغیب کند.

منبع: همشهری

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1577

به "قدرت نمایی کیم با جنازه بی سر شوهر عمه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت نمایی کیم با جنازه بی سر شوهر عمه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید