مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی 6 ماه تمدید شد

به گزارش هدا بلاگ، معاون اقتصادی رییس جمهوری از موافقت تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت 6 ماه (تا انتها شهریورماه 1400) با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از تولید خبر داد.

مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی 6 ماه تمدید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمد نهاوندیان گفت: بر اساس مصوبه سال گذشته ستاد ملی کرونا، مهلت های معین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی تا آخر سال 1399 خاتمه می یافت.

وی تاکید کرد: با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، موضوع در دستور کار کارگروه آثار اقتصادی مقابله با کرونا قرار گرفت و در جلسه هفته قبل کارگروه، پس از بررسی و با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تاکید شد این تمدید به منظور پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال انجام شود.

معاون اقتصادی رییس جمهوری اضافه نمود: بنابراین موضوع در جلسه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و با موافقت اعضا، تاریخ های معین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت 6 ماه تمدید شد تا واحدهای تولیدی با شرایط مطلوب تری نسبت به تسویه بدهی اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس قانون مذکور، اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر 500 میلیون تومان و بنگاه های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر 2 میلیارد تومان در رشته فعالیت های تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند، همچنین جریمه تأخیر این تولیدکنندگان بخشوده شده و بدهی آنان بر اساس نرخ قرارداد اولیه و به صورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می شود.

نهاوندیان ادامه داد: تولیدکنندگانی مشمول تسهیلات این قانون هستند که بخواهند بدهی غیرجاری خود را به صورت نقدی تسویه کنند، دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت برای پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت های معین شده در این قانون اقدام کند.

وی در انتها گفت: بر اساس مصوبه های ستاد اقتصادی دولت که به دستگاه ها ابلاغ شده، رفع موانع تولید و پشتیبانی از این بخش در دستور کار ستاد قرار گرفته و همه پیشنهادهای دستگاه ها و بخش خصوصی و تعاونی، در جهت مانع زدایی و پشتیبانی از تولید برای تصویب در هیات دولت و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حال جمع بندی نهایی است و اطلاع رسانی خواهد شد.

امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2718

به "مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی 6 ماه تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی 6 ماه تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید