کرونا؛ یورش پلیس فرانسه به خانه وزیر بهداشت

به گزارش هدا بلاگ، پلیس فرانسه به خانه چند مقام عالی دولتی و بهداشتی این کشور یورش برده است. بازرسی از این مکان ها در چارچوب تحقیقات در مورد نحوه مقابله دولت با ویروس کرونا و همه گیری اجرا شده است.

کرونا؛ یورش پلیس فرانسه به خانه وزیر بهداشت

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش بی بی سی، اولیور وران، وزیر بهداشت و جرمی سالمون، رئیس آژانس سلامت ملی از جمله مقام هایی هستند که خانه آنها روز سه شنبه تفتیش شده است.

تفتیش منازل مقام های عالی در ارتباط با تحقیقاتی است که دادگاه اوایل امسال در مورد نحوه برخورد دولت با همه گیری کرونا شروع نموده است.

دولت فرانسه به سبب کمبود تجهیزات و واکنش کُند با انتقاد روبرو است.

رسانه های فرانسوی گزارش دادند که در این پرونده ژان کستگس نخست وزیر فعلی و سلف او، ادوارد فیلیپ نیز تحت تحقیقات قرار گرفته اند. آگنس بوزین، وزیر سابق بهداشت نیز دیگر مقامی است که دستگاه قضایی مشغول تحقیق از اوست.

دیوان دادگستری جمهوری فرانسه که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد، تحقیقات خود در مورد اتهام تخلف در انجام وظایف و اهمال و قصور احتمالی مقام های دولتی و بهداشتی را به طور رسمی در تابستان امسال شروع کرد.

مکرون می گوید اوج گیری مجدد همه گیری ویروس کرونا کل فرانسه را گرفتار نموده است

اقدامات اخیر اندکی پس از آن انجام شد که امانوئل مکرون رئیس جمهوری برای کنترل شیوع دوباره ویروس، در پاریس و هشت شهر دیگر قوانین منع رفت و آمد شبانه وضع کرد.

مکرون همچنین شرایط اضطراری بهداشتی و درمانی اعلام نموده است.

در حال حاضر با افزایش شمار مبتلایان، در 9 شهر فرانسه، دست کم برای چهار هفته، رفت و آمد بین ساعت 9 شب تا 6 صبح ممنوع است.

روز گذشته مقام های بهداشتی در فرانسه از شناسایی 22951 بیمار جدید ظرف 24 ساعت خبر دادند.

تعداد مبتلایان کووید-19 در فرانسه به 820 هزار نفر رسیده است و بیشتر از 33 هزار نفر از این افراد جانشان را از دست داده اند.

در روزهای گذشته، بسیاری از کشورها با هدف مقابله با رشد مجدد شیوع ویروس کرونا محدودیت های سفت و سخت تری برقرار نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1510

به "کرونا؛ یورش پلیس فرانسه به خانه وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ یورش پلیس فرانسه به خانه وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید