4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد

به گزارش هدا بلاگ، ایرنا/ مغز تنها قسمت بدن نیست که میزان هوش را نشان می دهد. از بقیه اجزای بدن هم می شود این موضوع را سنجش کرد.

4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد

1. بلندی پاها

مطالعه ای در دانشگاه های براون و پرینکتون، منجر به ارائه نظریه باهوش بودن افراد بلند قد شد. این نظریه بر اساس نسبت درآمد بیشتر بلند قدها نسبت به کوتاه قدها تنظیم شده است. گردآورندگا بر اساس اطلاعات دولتی درباره وزن، قد، هوش، پیشینه تحصیلی و میزان حقوق مردم آمریکا و انگلیس،که در سال 1958 تا 1970 از زمان تولد تا بزرگسالی بررسی کرده بودند این نظریه را استنباط کردند. آنها از این داده ها دریافتند که افراد بلند قد میل بیشتری به استخدام برای پول بیشتر دارند هر چند که کاری تخصصی باشد یا نیاز به مهارت های زیادی داشته باشد. علاوه بر داده ها، آنها در تست های مردم شناختی این قضیه را نیز اثبات کردند. محققان هنوز درباره رابطه هوش و قد در حال تحقیق هستند؛ اما آنطور که از شواهد پیداست ارتباطی مستقیم، بین ژن و طفولیت با میزان هوش است.

2. دست چپ بودن

دست چپ یا راست بودن فرد، انتخابی و باب میل نیست، بر اساس ساختار مغزی که در ژن ها به ارث می بریم است. هنگامی فرد برای اولین بار مداد را در دستش می گیرد و می خواهد نقاشی بکشد این موضوع معین می شود که کدام نیم کره مغز او فعال تر است. هر دو نیم کره مزیت های خاص خود را دارند. مطالعه ای در دانشگاه آثنس صورت گرفت، به این صورت که از 100 دانشجو و فارغ التحصیل این دانشگاه (نصف چپ دست و نصف راست دست)تست روانشناختی گرفته شد. چپ دست ها در تست پیروز تر بودند و نتیجه بهتری ارائه دادند و حافظه و انعطاف هوشی بهتری دارند. محققان دریافتند، افراد چپ دست از هر دو نیم کره مغز خود استفاده می کنند.

3. بزرگی شکم

چربی بالا، در بدن اثرات بسیاری دارد از جمله آنها می توان به فشار خون، سلامت قلب و پردازشات مغز اشاره کرد. بر اساس پژوهشی پنچ ساله بر 2200 بزرگسال، محققان دریافتند کسانی که بی ام آی بین 18.5 تا 24.9 دارند تعداد کلمات بیشتری را نسبت به کسانی که بی ام آی بالاتر از 30 دارند، به یاد می آورند. دکتر ماکسیم کورنات، تئوریی بر مبنای صدمه زدن هورمون های چربی بر سلامت مغز مطرح نمود. او عقیده دارد، همانطور که چربی به رگ های قلب آسیب می رساند به رگ های مغزی نیز آسیب می رساند و خون رسانی را تضعیف می کند.

4. بزرگی سر

بزرگ بودن سر نیز یکی از علائم باهوشی است. گزارشی منتشر شده در مجله روانپزشکی ملوکولی بر 500 هزار نفر، نشان می دهد که کسانی که سر بزرگ دارند در تست های آزمایشی نمرات بیشتری را کسب کردند و در کالج ها نیز نمرات بیشتری به دست آوردند. البته که این موضوع به ژن ها هم مرتبط است که پزشکان در این باره درحال تحقیق هستند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 892

به "4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 قسمت در بدن که هوش شما را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید