افتتاح 2500 مسکن محرومان در گلستان

به گزارش هدا بلاگ، مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: امروز با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در استان گلستان پنج مورد افتتاح انجام شد که بهره برداری از 2500 واحد مسکن محرومان با اعتبار 163میلیارد تومان از جمله این برنامه ها بود.

افتتاح 2500 مسکن محرومان در گلستان

سید محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، امید معاون مناطق محروم ریاست جمهوری، حق شناس استاندار گلستان، مهدیان معاون بنیاد مسکن و تعدادی دیگر از مسئولان، پنج برنامه افتتاحیه با موضوع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شد که از جمله آن بهره برداری از 2500 واحد مسکن محرومان در 648 روستای استان گلستان با اعتبار 163 میلیارد تومان بود.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه احداث 3000 واحد مسکن محرومان استان گلستان در بهمن ماه 1398 با حضور نوبخت ـ رییس سازمان برنامه و بودجه ـ اجرا شده بود و عملیات اجرایی از خردادماه 1399 شروع شد که امروز 2500 واحد از این تعداد به بهره برداری رسید. در واقع واحدها ظرف حدود هشت ماه تکمیل شد که کار بزرگی بوده است.

حسینی توضیح داد: در مراسم امروز همچنین 664 هزارمین طرح هادی روستایی مربوط به روستای عطاآباد شهرستان آق قلا در استان گلستان به بهره برداری رسید. در این روستا 47 هزار و 500 متر مربع زیرسازی و عملیات آسفالت انجام شد. 3000 متر طول جدول گذاری، 2700 متر پیاده روسازی و 1500 متر جابه جایی شبکه برق داشتیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: در ادامه دکتر جهانگیری بازدیدی از نمایشگاه اقدامات بنیاد مسکن درخصوص بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان داشت. در اختتامیه این نمایشگاه 100هزارمین سند مالکیت که توسط بنیاد مسکن با همکاری سازمان ثبت صادر شده بود تحویل متقاضی شد.

وی اظهار کرد: برنامه دیگر افتتاح 80 هزارمین واحد مسکونی روستایی نوسازی و بهسازی شده در استان گلستان بود. هریک از این واحدها از 65 میلیون تومان یاری بلاعوض برخوردار شده و صدور پروانه و نظارت بر ساخت آن هم رایگان بود.

به گفته حسینی، حدود 194 میلیارد تومان برای مسکن محرومان، 900 میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای سیل زده و پنج میلیارد تومان برای طرح هادی روستای عطاآباد تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: بعد از ظهر جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری، اسلامی و دیگر مسئولان دولتی و محلی برگزار می گردد. سپس برنامه ملاقات با نخبگان در دستور کار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2485

به "افتتاح 2500 مسکن محرومان در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 2500 مسکن محرومان در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید